Po kliknutí na referenci v předchozím řádku se objeví stránka na serveru Ulož.to, která otevírá přístup k souboru CaminhoPortugues.zip. Klikněte na dnoflík "Stáhnout".

Přes stránku se objeví stahovací okénko "Stažení souboru", které má tři sekce: "Neomezené stahování", "Omezené stahování" a "Rychlá registrace".

Pokud se nechcete registrovat pro placený, ale rychlejší a komfortnější přístup, využijete prostřední sekci "Omezené stahování".

Opište text nakreslený pokroucenými písmeny do rámečku pod ním. Je to obrana proti robotům, automatickýkm programům, které brouzdají po internetu, slídíce po informacích. Roboti obvykle deformovaná písmena neumí přečíst. Pokud se Vám zdá pokroucený text obtížný, zkuste, třeba opakovaně, kliknout na "Jiný obrázek" (napravo od pokroucených písmen).

Máte-li písmena správně přepsána, klikněte na "Stáhnout". Objeví se standardní dialog pro uložení souboru. Soubor CaminhoPortugues.zip nechte uložit na Vašem počítači kam se Vám hodí.

Stažený soubor CaminhoPortugues.zip musíte "odzipovat". Po kliknutí na soubor se nejspíš nastartuje dekompresní program (např. WinZIP nebo WinRAR na Windows; novější "widle" to umí samy). Pokud se tak nestane a dekompresní program si neumíte nainstalovat, požádejte někoho zkušenějšího, ať Vám subor rozbalí.

Po rozbalení se objeví složka, která obsahuje složky s obrázky, pro každý den pouti jednu (jméno obsahuje datum, kdy jsem etapu šel) a pak textové soubory, zase pro každý den jeden, s popisy obrázků.